O nas

Chorzowski Klub Kyokushin Karate – zarejestrowany i wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i związków sportowych dnia 9 grudnia 1997 roku. Klub posiada licencje Polskiego Związku Karate.

Zajęcia prowadzone są w kilku grupach w zależności od wieku i stopnia zaawansowania. Treningi są doskonałą okazją do poprawy kondycji fizycznej, poznania skutecznych metod samoobrony, pozwolą aktywnie i w ciekawy sposób spędzić czas. Treningi karate pomogą odreagować stres związany z pracą zawodową.

Prezesem klubu jest sensei Adam Dzierwa posiadający aktualnie stopień mistrzowski 4 dan /czwarty dan/.
Pozostali członkowie zarządu to:
Tomasz Gradowski – wiceprezes
Marek Pojda – skarbnik

Pierwsza sekcja Karate Kyokushin na terenie Chorzowa powstała w 1975 roku i działała w ramach TKKF, do 1991 działała pod kierownictwem Janusza Trawki . Od 1991 roku do 1994 sekcja działała w ramach MORiS Chorzów prowadzona przez Marka Anioła . W 1994 głównym instruktorem został Adam Dzierwa i sekcja rozpoczęła działalność, jako Filia Siemianowickiego Klubu Kyokushin Karate. W 1997 roku, staraniem członków, został utworzony Chorzowski Klub Kyokushin Karate a jego pierwszym prezesem został Adam Dzierwa.

Celem Klubu jest rozwój fizyczny i kształtowanie charakterów członków Klubu poprzez trening Karate. Członkowie Klubu maja możliwość udziału w krajowych i zagranicznych zawodach sportowych oraz wyjazdu na letnie i zimowe obozy sportowe.

Wśród naszych zawodników mamy medalistów Mistrzostw Europy,  Mistrzostw Polski i Mistrzostw Śląska.

Klub nasz jest klubem jednosekcyjnym, prowadzimy zajęcia w ramach Karate Kyokushin.

Licencja Polskiego Związku Karate na prowadzenie zajęć karate oraz udział we współzawodnictwie sportowym na rok 2021: