Kata Kata zaawansowane

Gekisai

1. Gekisai Ichi

2. Gekisai Ni

3. Gekisai San (2 Dan)

Liczenie 3: Wracając do Kiba-Dachi z Zenkutsu-Dachi, nie podnoś lewej pięty i nie przesuwaj ciężaru ciała na tylną nogę podczas przesuwania przedniej nogi. Wykonaj hidari-Gedan-Barai, wykonując Kiba-Dachi.

Liczenie 7, 8 i 9: Poruszaj Shuto kołowo i płynnie od pokrycia Kinteki do Shuto-Uchi-Uke długim Ibuki. Następnie wdychaj szybko i rzuć Shuto-Gendan-Barai z krótkim wydechem.

Liczenie 13, 14 i 15: Z Tsuruashi-Dachi, aby szybko wykonać jednocześnie Uraken i Sokuto-Yoko-Geri. Uraken i Sokuto-Yoko-Geri powinny być równoległe. Nie utrzymuj pozycji Tsuruashi-Dachi.

Liczenie 16: Po Migi-Chudan-Mae-Geri pod Migi-Seiken-Chudan-Zuki, wykonaj Kakeashi-Dachi Seiken-Morote-Tsuki z prostymi obiema rękami. Wysokość ramion nieco się różni.

Liczenie 18: Po Kokutsu-Dachi Shuto-Uke wyciągnij oba ramiona prosto w prawo i wykonaj Migi-Haito-Uchi lewą stopą do tyłu. Kiedy robisz Migi-Kokutsu-Dachi, szybko wykonuj Hidari-Nukite prawą ręką na wysokości splotu słonecznego, Nukite i prawa ręka znajdują się w odległości jednej pięści.

Liczenie 19: Wykonaj Mawashi-Uke lewym Haito-Uke pośrodku ciała. Obie ręce nie powinny przesuwać się zbyt daleko od ciała. Gdy obie ręce osiągną pozycję Hikite, wykonaj wyraźnie Shotei.

 Źródło (najnowsze zmiany w kata): http://kyokushin.bialystok.pl/wymagania-egazminacyjne/zmiany-w-kata/