Kata Kata zaawansowane

Saifa

Saifa (1 Dan)

Liczenie 1: Musubi-Dachi. Migi-Hikite z 4 palcami razem i kciukiem mocno chwytającym Seiken. Nie wkładaj kciuka w prawą kostkę.

Liczenie 2: Przesuń hikite z prawej strony na lewą z zamkniętą pachą i łokciem.

Liczenie 3: Shiko-Dachi. Uderz Uraken-Ganmen-Uchi do drugiego ramienia i pokaż dobre uderzenie nadgarstka i zakończ z nadgarstkiem prosto otwartą lewą ręką, aby przykryć splot słoneczny.

Liczenie 10: Trzymaj ciało skierowane prosto i przesuń lewą stopę w kierunku prawej stopy. Kontakt wzrokowy z przeciwnikiem po prawej stronie, przesuń lewą stopę w lewo i przesuń prawą stopę, aby zrobić Nekoashi-Dachi. Prawa ręka to Shotei-Osae-Uke, a lewa to Haito-Kake-Uke. Pachy muszą być zamknięte.

Liczenie 11: Mae-Geri musi mieć wysokość Chudana, aby celować w splot słoneczny w tym samym czasie, gdy kontakt wzrokowy z przodu.

Liczenie 12: Hikitowa pięść Seikena Jodana Morote Tsuki musi być skierowana do góry.

Liczenie14: Lewa ręka znajduje się pod prawą ręką i obróć o 180 stopni, aby zrobić Hidari-Zenkutsu-Dachi i Morote-Kake-Uke. Pięść Hikite’a musi być skierowana do góry.

Liczenie 16: (1) Obróć o 180 stopni od Hidari-Zenkutsu-Dachi. Przesuń prawą rękę przed twarz, aby wykonać Jodan-Tettsui (oko wysoko), utrzymując pozycję Hikite lewej ręki. Postawa Heiko-Dachi na szerokość ramion.

(2) Zmień Tettsui na Tensho-Kake i rzuć Hidari-Seiken-Shita-Zuki z Nekoashi-Dachi. Prawa ręka Hikite pozostaje ręką Tensho-Kake.

Liczenie 19: Po tym, jak Hidari-Seiken-Chudan-Zuki z Migi-Sanchin-Dachi przesuń lewą stopę do przodu, jednocześnie wyprostuj oba ramiona do tyłu, kontaktując się wzrokowo. Obróć się, aby zrobić Nekoashi-Dachi i rzuć Migi-Haito-Uchi, aby szybko zakończyć Hidari-Nukite.

Liczenie 20: Wykonaj Mawashi-Uke lewym Haito-Uke pośrodku ciała. Obie ręce nie powinny przesuwać się zbyt daleko od ciała. Gdy obie ręce osiągną pozycję Hikite, wykonaj wyraźnie Shotei.

 Źródło (najnowsze zmiany w kata): http://kyokushin.bialystok.pl/wymagania-egazminacyjne/zmiany-w-kata/